Herb klubowy

Od września 2015 roku

Klubowe logo dzięki głębokim szlifom o kształcie piłki do siatkówki jasno precyzuje dyscyplinę sportu, w jakiej rywalizują sportsmenki Atomu Trefla Sopot. Sama zielona tarcza wpisana w niebieską ma symbolizować zwycięstwo i waleczność. W kulturze europejskiej jest ona atrybutem bohaterów i wojowników, co bardzo oddaje charakter zespołu z Sopotu. Z tego względu w niższej jej części widnieje wizerunek siatkarki, która przyjmuje pozę odpowiednią dla elementu zagrywki, ale może także ukazywać piękno, dynamikę i siłę uchwycone w momencie ataku. Sam kształt siatkarki został zbudowany i zmodyfikowany z sylwetek kilku zawodniczek reprezentujących barwy Atomu Trefla Sopot. Sylwetka sportsmenki precyzuje na tarczy dyscyplinę sportu, którą zgodnie z wcześniejszą informacją sygnalizują szlify na całości znaku. Subtelna i dynamiczna, silna i piękna - idealnie komponuje się także z wolnostojącą typografią Atom Trefl Sopot.

Duża niebieska tarcza wykorzystując jeden z podstawowych kolorów klubowych symbolizuje stabilność, pewność i sukces. Niebieski w połączeniu z zielonym niesie ze sobą spokój, świeżość i harmonię, a także odwołuje się do usytuowania klubu na mapie Polski – niebieski nawiązuje bowiem także do morza, a zieleń jest kolorem natury. Ponad logiem w części poza tarczą widnieją dwie złote gwiazdki, które symbolizują dwa mistrzostwa Polski wywalczone przez Atom Trefl Sopot. Jedna gwiazdka odpowiada jednemu złotemu medalowi. Inne sukcesy sportowe i trofea nie będą zaznaczane na herbie ani w jego częściach integralnych.

Całe logo drużyny jest soczyste, nowoczesne i jednocześnie pozostaje wierne historii drużyn Trefla.