3
  • ORLEN Liga
    O miejsca 9-10.
    08.04.2017 , 17:00

    Polski Cukier Muszynianka Muszyna 1 3 Atom Trefl Sopot

 


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

201612180042IGA2575s
Powalczyć z rewelacyjnym beniaminkiem (17.03.2017) Autor: Michał Rudnicki

Po czterech tie-breakach z rzędu siatkarki Atomu Trefla udały się na spotkanie z ŁKS-em Commercecon, z którym w pierwszej rundzie też rozegrały pięć partii. Czy i w tym spotkaniu dojdzie do podziału punktów?

ŁKS Commercecon Łódź to tegoroczny beniaminek ORLEN Ligi. Boiskowego doświadczenia temu zespołowi mogłoby jednak pozazdrościć wiele zespołów występujących w elicie od lat. Izabela Kowalińska, Lucie Muhlsteinova, Katarzyna Sielicka, Krystyna Strasz czy Agnieszka Wołoszyn to siatkarki, które jadły chleb z niejednego siatkarskiego pieca i ich obecność pozwoliła łódzkiej ekipie uniknąć większych wpadek i falowań formy w pierwszym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

ŁKS zajmuje szóste miejsce w tabeli ORLEN Ligi i dwie ostatnie kolejki nie wpłyną na zmianę tej lokaty. Na wysokie miejsce beniaminka złożyły się udane występy zarówno w swojej hali, jak i na wyjazdach. W Atlas Arenie podopieczne Michala Maska wygrały osiem z dwunastu meczów, pokonując m.in. Impel czy Tauron MKS. Dobrze prezentowały się także poza Łodzią. Wywoziły po trzy punkty nie tylko z Bydgoszczy, Legionowa czy Ostrowca, ale także z Dąbrowy Górniczej, urywając również punkt Chemikowi w Policach. Z jednym oczkiem łodzianki wróciły także z Sopotu. W Hali 100-lecia przegrywały z Atomem Treflem już 0:2, ale udało im się doprowadzić do tie-breaka, w którym lepsze okazały się Atomówki.

Wtedy tytuł MVP meczu otrzymała Martyna Łukasik. Kilka dni po swoich 17. urodzinach atakująca weszła z ławki i zdobyła 19 punktów, kończąc m.in. bardzo ważne ataki w zwycięskim tie-breaku. Tym razem młodsza z sióstr Łukasik również zapewne rozpocznie wśród rezerwowych, bowiem nominalna pierwsza atakująca Karolina Goliat wreszcie zaczęła pokazywać pełnię swoich możliwości, a swoją zwyżkującą formę okrasiła zdobyciem tytułu MVP poniedziałkowego meczu z Polskim Cukrem Muszynianką.

Czy po raz drugi w tym tygodniu zespół Atomu Trefla stać będzie na zdobycie punktów w starciu z wyżej notowanym rywalem? Czy mecz w Łodzi zakończy się tie-breakiem, tak jak miało to miejsce w pierwszym spotkaniu obu drużyn oraz w czterech (!) ostatnich pojedynkach sopocianek? Początek meczu ŁKS Commercecon – Atom Trefl w sobotę, 18 marca, o godz. 18.00. Spotkanie nie będzie transmitowane przez telewizję. 

Najnowsze galerie