3
  • ORLEN Liga
    O miejsca 9-10.
    08.04.2017 , 17:00

    Polski Cukier Muszynianka Muszyna 1 3 Atom Trefl Sopot

 


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

atomwki2
Juniorki z brązem mistrzostw Polski! (24.04.2017) Autor: Wiola Prajsnar

W rozgrywanym w Malborku finale Mistrzostw Polski Juniorek Atom Trefl Malbork zajął trzecie miejsce, w decydującym starciu wygrywając w trzech setach z UKS-em SMS-em Szóstką Mielec. Oprócz brązowych medali dwie zawodniczki gospodyń – Martyna Łukasik oraz Aleksandra Żurawska – odebrały nagrody indywidualne.

Atom Trefl nie miał sobie równych najpierw w rozgrywkach wojewódzkich, później w turnieju ćwierćfinałowym w Kaliszu stracił tylko jednego seta. W półfinałach odbywających się w Nieporęcie było już znacznie trudniej, ponieważ losy awansu malborczanek ważyły się do ostatniej piłki spotkania z ESPES-em Spartą Warszawa. Na szczęście Atomówki zachowały więcej zimnej krwi w tie-breaku i mogły się cieszyć z awansu do ostatniej fazy mistrzostw Polski rozgrywanych tym razem w ich rodzimym mieście.

W Malborku osiem najlepszych zespołów, podzielonych na dwie grupy, od 19 do 23 kwietnia rywalizowało o tytuł Mistrza Polski Juniorek. Podopiecznym Szymona Żołędziewskiego najpierw przyszło się zmierzyć z UKS-em SMS-em Szóstką Mielec, Impelem Wrocław oraz BKS-em Stalą Bielsko-Biała. Z kolei w grupie B znalazły się: LTS Legionovia Legionowo, MKS San-Pajda Jarosław, KS Pałac Bydgoszcz i MKS Dąbrowa Górnicza.

Fazę grupową Atomówki przebrnęły bez większych problemów, pokonując wszystkie przeciwniczki 3:0 i, ku uciesze kibiców, awansując do półfinału z pierwszego miejsca. Tam spotkały się z obrończyniami tytułu – LTS-em Legionovią Legionowo, z którymi przegrały ubiegłoroczny finał, zatem chęć rewanżu była ogromna. Malborczanki, niesione dopingiem fanów, którzy wypełnili trybuny do ostatniego miejsca, dzielnie stawiały opór przeciwniczkom. Niestety, trzecia partia, wygrana przez nie do 14, była jedyną, jaką udało się wyszarpać podopiecznym Wojciecha Lalka, późniejszym triumfatorkom mistrzostw.

W „finale pocieszenia” siatkarki Szymona Żołędziewskiego nie dały już szans UKS-owi SMS-owi Szóstce Mielec i zakończyły sezon rozgrywek krajowych na trzecim stopniu podium. Oprócz tego dwie nagrody indywidualne trafiły w ręce Atomówek. Martyna Łukasik dostała wyróżnienie dla najlepszej atakującej, a Aleksandra Żurawska dla najlepszej libero.

- Niedosyt jest, zwłaszcza, że grałyśmy we własnej hali. Nie ukrywamy, że marzyłyśmy o złocie, którego nam na półce brakuje. Niemniej cieszymy się, że udało nam się zakończyć te mistrzostwa z brązowym medalem – mówiła po ostatnim meczu Agata Michalewicz, kapitan Atomu Trefla Malbork - Przy okazji chciałyśmy bardzo podziękować kibicom za wsparcie, za to że tak licznie stawiali się na każdym meczu i nas dopingowali. To dla nas wiele znaczy – dodała MVP spotkania z Mielcem.

 

Klasyfikacja końcowa Finału Mistrzostw Polski Juniorek 2017 w Malborku:

1. LTS Legionovia Legionowo
2. KS Pałac Bydgoszcz
3. Atom Trefl Malbork
4. UKS SMS Szóstka Mielec
5. IMPEL Wrocław
6. MKS Dąbrowa Górnicza SA
7. MKS San-Pajda Jarosław
8. BKS Stal Bielsko-Biała

 

Nagrody indywidualne:

MVP turnieju finałowego: Aleksandra Rasińska (LTS Legionovia Legionowo)
Najlepsza rozgrywająca: Julia Nowicka (KS Pałac Bydgoszcz)
Najlepsza atakująca: Martyna Łukasik (Atom Trefl Malbork)
Najlepsza blokująca: Katarzyna Niderla (LTS Legionovia Legionowo)
Najlepsza libero: Aleksandra Żurawska (Atom Trefl Malbork)
Najlepsza zagrywająca: Natalia Murek (KS Pałac Bydgoszcz)

Najnowsze galerie