3
  • ORLEN Liga
    O miejsca 9-10.
    08.04.2017 , 17:00

    Polski Cukier Muszynianka Muszyna 1 3 Atom Trefl Sopot

 


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

201611200210IGA3762k
Dwie najmłodsze drużyny ORLEN Ligi w walce o ważne punkty (10.02.2017) Autor: Michał Rudnicki

Po dwutygodniowej przerwie od ligowych spotkań siatkarki Atomu Trefla udały się do Lebionowa. Mecz z tamtejszą Legionovią pokaże Polsat Sport. 

W Legionowie na parkiet wybiegną dwie najmłodsze ekipy ORLEN Ligi. Średnia wieku jednych i drugich oscyluje w okolicach 21 lat. Tylko dwie siatkarki Legionovii – Katarzyna Połeć i Katarzyna Wawrzyniak – nie urodziły się w latach 90-tych, a większość podopiecznych Roberta Strzałkowskiego uznawana jest za duże talenty, które w przyszłości mogą zasilić nawet reprezentację. Uwagę należy zwrócić z pewnością na atakującą Monikę Bociek, rozgrywającą Alicję Grabkę, przyjmującą Ewelinę Mikołajewską czy środkową Igę Chojnacką.

Prym w zdobywaniu punktów dla legionowianek wiedzie wspomniana Bociek. To również ona była najlepiej punktującą siatkarką w pierwszym spotkaniu obu ekip w Hali 100-lecia. Atomówki po dramatycznym spotkaniu wygrały wówczas 3:2, pokazując znakomitą grę zespołową. Aż pięć siatkarek z Sopotu, wszystkie z podstawowego ustawienia prócz rozgrywającej i libero, zdobyło wówczas przynajmniej 12 punktów.

Czy w wyjazdowym starciu Atom Trefl zaprezentuje się równie dobrze? Trzy mecze, które sopocki zespół rozegrał w nowym roku poza Trójmiastem, pozwalają o sobotnim spotkaniu myśleć z optymizmem. W pucharowym meczu w Muszynie podopieczne Piotra Mateli przegrały dopiero po tie-breaku, z Bydgoszczy wróciły z kompletem punktów, a w Jelczu-Laskowicach postraszyły faworyzowany Impel.

Punkty, które będą stawką spotkania w Legionowie mogą okazać się szalenie ważne. Przed 19. kolejką dolna połowa ORLEN Ligi jest bardzo spłaszczona, a dziesiąty Atom i trzynastą Legionovię dzieli zaledwie jedno oczko. Obie ekipy rozegrały wprawdzie o dwa mecze mniej od większości ligowych konkurentów, jednak zwycięzca sobotniego starcia będzie mógł z dużo większym spokojem spoglądać w tabelę.

Początek meczu Legionovia – Atom Trefl w sobotę, 11 lutego, o godz. 20.00. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi Polsat Sport. 

Najnowsze galerie