1 2 3 4 5

Aktualności RSS

201702150038IGA5988s2
Dąbrowianki zablokowały Atom (15.02.2017) Autor: Michał Rudnicki

Po dziesięciominutowej przerwie siatkarki Atomu Trefla pełne energii wyszły na trzecią partię i przedłużyły rywalizację z dużo bardziej doświadczonym rywalem. W połowie czwartej odsłony Tauron MKS Dąbrowa Górnicza wrócił jednak na swój poziom z dwóch pierwszych setów i zgarnął trzy oczka.

Atom Trefl Sopot - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (22:25, 16:25, 25:16, 17:25)

Atom Trefl: Mielczarek (8 punktów), Skorupa (1), Damaske (11), Goliat (15), J. Łukasik (8), Gajewska (2), Kulig (libero) oraz Fedusio (3), M. Łukasik (1), Bednarek, Mras (3), Wójcik (8)

Tauron MKS: Horka (16), Paszek (8), Weiss (2), Ganszczyk (12), Kaliszuk (14), Sikorska (18), Lemańczyk (libero) oraz Ciesiulewicz, Castiglione (6)

MVP meczu: Kamila Ganszczyk (Tauron MKS)

Widzów: 600

Liczby meczu:

2 - drugi raz w tym sezonie MVP spotkania drużyn z Sopotu i Dąbrowy Górniczej została Kamila Ganszczyk.
7 - tyle razy w czwartym secie zmieniało się prowadzenie. Po wyrównanym początku jednak dąbrowianki zdominowały tę partię, przy zagrywkach Yael Castiglione i Tamary Kaliszuk odwracając wynik z 11:9 na 12:17.
8 - tyle punktowych serwisów posłały Atomówki, psując jednocześnie zaledwie siedem zagrywek.
15 - tyle oczek zdobyła Karolina Goliat. Dzięki jedenastu atakom, dwóm blokom i dwóm punktowym zagrywkom stała się najlepiej punktującą siatkarką Atomu Trefla w tym spotkaniu.
15 - tylko tyle błędów popełniły w całym meczu Atomówki, otrzymując od rywalem 23 punkty.
17 - tyle punktowych bloków zaliczyły dąbrowianki, dając się zatrzymać gospodyniom tylko osiem razy.
30 - tyle punktów zdobyły środkowe z Dąbrowy Górniczej. W zespole z Sopotu zawodniczki z tej pozycji odpowiedziały 17 oczkami, a niemal połowę z nich zdobyła rezerwowa Alicja Wójcik.
100 - tyle procent skuteczności w ataku zanotowała Alicja Wójcik. Środkowa po drugim secie zmieniła Małgorzatę Skorupę i zaliczyła pierwszy dłuższy występ w tym sezonie. Pierwszy, ale bardzo udany, bowiem skończyła wszystkie cztery ataki, dołożyła trzy bloki i punktową zagrywkę.
105 - tyle ligowych występów w barwach Atomu Trefla ma na swoim koncie Justyna Łukasik. Środkowa sopocianek wskoczyła na podium tej klasyfikacji, zrównując się z Anną Miros. Więcej razy w Atomowej koszulce zagrały tylko Izabela Bełcik i Klaudia Kaczorowska.