3
  • ORLEN Liga
    O miejsca 9-10.
    08.04.2017 , 17:00

    Polski Cukier Muszynianka Muszyna 1 3 Atom Trefl Sopot

 


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

Atom Trefl pobił rekord frekwencji ORLEN Ligi! 9 137 osób na trybunach! (13.03.2017) Autor: MR / JG

Mecz Atomu Trefla Sopot z Polskim Cukrem Muszynianką ogląda najliczniejsza publiczność w historii żeńskich klubowych rozgrywek siatkarskich w Polsce. W ERGO ARENIE zgromadziło się aż 9 137 kibiców! Sopocki klub tym samym poprawił własny rekord 8 558 widzów, ustanowiony  podczas ubiegłorocznego finału. 

O tym, że podczas meczu Atomu Trefla z Polskim Cukrem Muszynianką będą bite rekordy frekwencji, wiadomo było już od dłuższego czasu. Dzięki współpracy Stowarzyszenia Trefl Pomorze ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim na to spotkanie dotrzeć miały tysiące uczniów pomorskich szkół, którzy uczą się na co dzień języka kaszubskiego. Ich udział w spotkaniu ekip z Sopotu i Muszyny był zwieńczeniem konkursu plastycznego „Aktywne Kaszuby”, którego laureaci nagradzani byli w przerwach siatkarskiego starcia.

Z dnia na dzień liczba grup chętnych na udział w tym widowisku rosła i ostatecznie zamiast spodziewanych 4 000 dzieci, do ERGO ARENY zawitało aż 6 088 uczniów ze 137 kaszubskich szkół! Ich grono uzupełnili oczywiście fani, którzy od lat wspierają sopocki zespół. Wspólnie stworzyli oni na trybunach znakomitą atmosferę i ustanowili nieosiągalny dla innych wynik – 9 137 widzów na meczu siatkówki żeńskiej w Polsce.

- Jesteśmy wdzięczni każdemu kibicowi, który w poniedziałek pojawił się na trybunach. Na szczególne podziękowania zasługują oczywiście organizacje odpowiedzialne za to, że na mecz mogło dotrzeć aż tak wielu młodych Kaszubów – Stowarzyszenie Trefl Pomorze i Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie. Dziękujemy także dyrektorom i nauczycielom każdej ze 137 szkół, których uczniowie dziś zagościli na trybunach. Wielu z nich w poniedziałkowe popołudnie po raz pierwszy pojawiło się na meczu siatkówki. Jesteśmy przekonani, że wyniosą z ERGO ARENY znakomite wspomnienia i jeszcze nie raz zagoszczą na naszym spotkaniu. Mamy jednak nadzieję, że z jednej strony zarazimy uczniów sportową pasją, a z drugiej pokażemy całej siatkarskiej publiczności w Polsce, jak piękną częścią Pomorza są Kaszuby. Na to wyjątkowe poniedziałkowe wydarzenie przygotowaliśmy wiele zabaw i animacji po kaszubsku i o Kaszubach – powiedział Marek Wierzbicki, prezes sopockiego klubu.

Atom Trefl pobił rekord wszech czasów ORLEN Ligi, ustanowiony przed rokiem w ERGO ARENIE podczas finałowego starcia Atomówek z Chemikiem Police. Wtedy sopociankom kibicowało 8 558 widzów, w dużym stopniu również pochodzących z kaszubskich szkół. Tamten rezultat z kolei strącił z pierwszego miejsca siedmiotysięczną publiczność, która w marcu 2012 roku śledziła mecz… Atomu Trefla z Muszynianką.

Po drugim secie poniedziałkowego starcia ustanowiono jeszcze jeden rekord. W długiej przerwie spotkania w hali na granicy Sopotu i Gdańska fani zrobili niesamowity hałas, sprawiając, że ERGO ARENA stała się najgłośniejszą siatkarską halą w Polsce! Przy współpracy z trójmiejskim studiem gier RabbitGames sopocki klub zmierzył, iż poziom natężenia dźwięku osiągnął 115 dB, co jest porównywalne z hałasem emitowanym przez silnik samolotowy.

Dziękujemy wszystkim za tak niesamowite wsparcie! #AtomWalczyRazem

Najnowsze galerie