3
  • ORLEN Liga
    O miejsca 9-10.
    08.04.2017 , 17:00

    Polski Cukier Muszynianka Muszyna 1 3 Atom Trefl Sopot

 


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

201703130009IGA2
Atomówki zakończą sezon w ERGO ARENIE (28.03.2017) Autor: Justyna Gdowska

Siatkarki Atomu Trefla po raz trzeci w tym sezonie zagrają w roli gospodarza w hali na granicy Sopotu i Gdańska. Do tej pory w tym obiekcie Atomówki jeszcze nie przegrały. Czy podtrzymają tę passę w meczu o dziewiąte miejsce, w którym ich rywalem będzie Polski Cukier Muszynianka?

Atom Trefl Sopot, najmłodszy zespół ORLEN Ligi, miewał w tym sezonie lepsze i gorsze momenty, co nie może dziwić w przypadku drużyny złożonej w dużej mierze z debiutantek. Finisz Atomówek był jednak imponujący. Choć przez chwilę sopociankom zaglądało w oczy nawet widmo walki o utrzymanie, to sensacyjne zwycięstwo nad mistrzem Polski, Chemikiem Police, pozwoliło im awansować aż do pierwszej dziesiątki.

To jednak nie koniec ligowych zmagań dla podopiecznych Piotra Olenderka. Przed nimi dwumecz o dziewiątą lokatę, w którym zmierzą się z Polskim Cukrem Muszynianką. Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę, 2 kwietnia, o godz. 15.00 w ERGO ARENIE, zaś rewanż w Muszynie zaplanowano na sobotę, 8 kwietnia, o godz. 17.00. Jeśli po dwóch spotkaniach obie ekipy zgromadzą po tyle samo „punktów meczowych” (3:0 lub 3:1 dla jednej z ekip w jednym meczu i 3:0 lub 3:1 dla drugiej z nich w rewanżu albo dwa tie-breaki, każdy z innym zwycięzcą), drugie spotkanie zakończy się „złotym setem” do 15 punktów.

Polski Cukier Muszynianka w sezonie zasadniczym wygrała 11 z 26 meczów. Głównymi opcjami w ataku w ekipie prowadzonej przez Ryszarda Litwina były przyjmujące Aleksandra Wójcik i Marina Cvetanović. Silną stroną muszynianek jest też środek, na którym występować mogą Maja Savić, Justyna Sosnowska czy Tanja Sredić, na rozegraniu obejrzymy byłą Atomówkę, Dorotę Wilk, zaś na libero reprezentantkę Polski, Dorotę Medyńską. 

Starcia obu ekip w tym sezonie były bardzo wyrównane. W Muszynie Atomówkom najpierw niewiele zabrakło do doprowadzenia do tie-breaka w meczu ligowym, a później miały piłki meczowe w spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski. W pięciu setach zakończyła się również marcowa konfrontacja Atomu Trefla z Polskim Cukrem w ERGO ARENIE, którą sopocianki wygrały 3:2. Wsparciem dla młodych, walecznych Atomówek będzie oczywiście doping kibiców. Sopocianki już w minioną niedzielę udowodniły, że nie ma dla nich zadań niemożliwych, ogrywając mistrzynie Polski.

Wejściówki na to spotkanie trafią do sprzedaży 28 marca o godz. 16. Bilety nabywać można za pośrednictwem serwisu www.trefl.ticketsoft.pl, w kasach ERGO ARENY oraz licznych punktach partnerskich. 

Najnowsze galerie